ŞERİF OZAN İREN PROJELERİNİ ANLATTI

---serif-ozan-iren-projelerini-anlatti

YAKLAŞAN 31 MART YEREL SEÇİMLERİ İLE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI HALK İLE BULUŞARAK PROJELERİNİ PAYLAŞIYOR
04 Mart 2019 Pazartesi 08:42

 YAKLAŞAN 31 MART YEREL SEÇİMLERİ İLE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI  HALK İLE BULUŞARAK PROJELERİNİ PAYLAŞIYOR  BİZDE KİRKAGACMEDYA.COM AİLESİ OLARAK BU HAFTA KONUĞUMUZ  MİLLET İTTİFAKI KIRKAĞAÇ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ŞERİF OZAN İREN OLDU. İREN PROJELERİNİ KİRKAGACMEDYA.COM HABER SİTESİ SAHİBİ ERDİNÇ ALKAN’A ANLATTI. ,

KIRSAL KALKINMA:

1/TARIM LISESI:

TARIM LİSESI KURULACAK BURADAN MEZUN OLAN ÖĞRENCILERE BELEDİYE İS GARANTISİ VERECEK.BU SAYEDE HEM İSTİHDAM SAĞLANACAK HEMDE YENİ İŞ ALANLARI AÇILACAK.BU KİŞİLER EĞİTİMİNİ  TAMAMLADIKTAN SONRA KIRSALDA DOĞRU TARIM ÜRÜNLERİ VE POLİTİKALARINI HALKA AKTARACAK VE ÜRÜNÜN EKİLMESİNDEN DEPOYA KADAR OLAN SÜRECTE ÇİFTÇİNİN YANINDA OLACAKLAR.

2/ALTERNATİF TARIM ÜRÜNLERI:İLÇEMİZDE  BULUNAN BU VERİMLİ TOPRAKLARDA ÇİFTÇİMİZ  TIBBİ VE KOZMETİK SEKTÖRLERİNDE KULLANILAN ÜRÜNLERİN ÜRETİMİNE TEŞVİK EDİLECEK.ÖRNEĞİN TIBBİ NANE YAĞI ÜRETİMİ .PAMUKTAN GETİRİSİ YAKLASIK 4 KAT FAZLA VE İKLİMİMİZ BUNU ÜRETMEYE ÇOK UYGUN.BU KONUDA BİLGİLENDIRİLECEK VE MAHSÜLÜN  BÜYÜK  PAZARLARDA SATILMASINA ARACILIK EDİLECEK.

3/KOOPERAİIFLERİN KURULMASI:

ÜRÜTİLEN HER ÜRÜN İÇİN  KOOPERATİF KURMAYA ARACILIK EDECEĞIZ.BU KOOPERATİFLER SAYESEINDE ÜRÜNLERI BÜYÜK PAZARLARA LOJİSTIK DESTEK SAĞLAYARAK ULASTIRACAĞIZ.KOOPERATİFLERE ORTAK ALINACAK CAĞIMIZA UYGUN TARIM ALETLERİ İLE DAHA KISA ZAMANDA DAHA İYİ ÜRÜNLER ÜRETECEĞIZ.TARIM ALETLERİNİN  DEPOLANACAĞI GÜVENLİ TARIM MAKİNE PARKI OLUSTURACAĞIZ.ORTAK DEPOLARDA ÜRÜNLERİ MUHAFAZA EDECEĞIZ.

YALNIZCA TARIM DEĞIL HAYVANCILIKTADA KOOPERATİFLEŞEMEK İSTİYORUZ. CEVREMIZDEKI SÜT ÜRÜTECELERINDEN SÜTLERİ TOPLAYIP ÇOCUKLARIMIZA BEDAVA DAĞITACAĞIZ HEM SAĞLIKLI NESİLLER HEMDE EKONOMİK ANLAMDA ZENGİNLEŞMİŞ  SÜT ÜRÜNLERİ KOOPERATİFİMİZ OLACAK.

4/ORGANİK TARIM VE SERA TESİSLERİ:

ORGANİK TARIMI VE SERACILIĞI BÖLGEMIZDE YAYGINLASTIRACAĞIZ. İNSAN VE CEVRE SAĞLIĞINI  KORUYAN CEVREYE VE DOĞA DOSTU OLAN BİR ÜRETİM SİSTEMİ  OLAN ORGANİK TARIMI YAYGINLASTIRACAĞIZ.

5/ORGANİK ÜRÜN PAZARI KURACAGIZ:

BU VERİMLİ  TOPRAKLARDA ÜRETİLEN ORGANİK ÜRÜNLERİ KÖYLÜMÜZ İLE  KOOPERATİFLERIMİZ İLE BİRLİKTE  PAZAR YERI KURACAĞIZ.CEVRE İLLERDE BU PAZARAÜCRETSİZ ULAŞIM SAGLAYACAĞIZ.BELEDİYE OLARAK BU KURULUMU SAĞLAYACAK ÜRÜNÜN  HAK ETTIĞİ  DEĞERİ  VE KÖYLÜNÜN  EKONOMİK ACIDAN REFAĞA ERMESİNİ  SAGLAYACAĞIZ.

6/BELEDIYE YANINIZDA:

KÖY GİRİŞİ  NOKTALARINA İÇİNDE YEDİEMİN DEPOSU, SU VE İLAC SİLOSU,TRAKTÖR YIKAMA YERININ OLDUĞU HİZMET BİRİMLERİNİ YAPACAĞIZ.

 

 

7/YERLİ TOHUM VE ZEYTİN FİDE YETİŞTİRİCİLİĞİ:

İTHAL TOHUMDA HER YIL 1 KEZ ÜRÜN ALMAK YERİNE KENDİ YERLİ TOHUMU ÜRETMEK İÇİN TESVİKLER OLUSTURACAĞIZ.YERLİ ZEYTİN FİDESİ YETİŞTİRMEK İÇİN TEŞVİKLER VERECEGIZ.

8/LISANLI DEPOCULUK:

LİSANSLI DEPOLAR OLUSTURACAĞIZ,BÖYLECE ÇİFTÇİMİZ ÜRÜNLERİNİ AÇIĞA  DÖKMEYECEK KOOPERATİF İMKANLARIYLA SAKLAYACAK.AYNI ZAMANDA SOĞUK HAVA DEPOLARIYLA ÜRÜNLERI BOZULMADAN UZUN ZAMAN DEPOLARAK DAHA YUKSEK FİYATLARA SATILMASI HEDEFLİYORUZ.DEPOYA BIRAKILAN ÜRÜNLERE KARŞILIK VERİLEN ÜRÜN SENETLERIYLE BANKALARDA DÜŞÜK  FAİZLİ KREDİ KULLANDIRMA İMKANI SAĞLANACAK.

9/BASKAN YANINIZDA

BASKAN KENDİ MAKAM ODASINI BİR ARAÇ İLE   HER HAFTA BİR MAHALLEYE TAŞIYACAK BURADA YAŞAYAN VATANDAŞ  BAŞKANA BİREBİR DERDİNİ VE İSTEKLERINİ  AÇIKLAYACAK VE ÇÖZÜMÜ BİRLİKTE BULACAĞIZ.

10/MAHALLE SANDIKLARI:

MAHALLE SORUNLARI İÇİN  MUHTARLIK BİNASINDA SANDIKLAR KURACAĞIZ.SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNÜ  SİZ OYLAYACAKSINIZ HALKIN OY COĞUNLUĞU  NE ISTIYORSA BELEDIYE MAHALLEYE ONU YAPACAK.

11/MUHATAR BELEDIYE MECLİSİNDE OY KULLANACAK:

MAHALLEYİ  İLGİLENDİREN MECLİS TOPLANTISINA MUHTARDA KATILACAK. DERDİNİ  MECLİSE ANLATACAK VE MUHTARINDA OY HAKKI OLACAK.İLÇEYİ BİRLIKTE YÖNETECEĞIZ.

12/HALKIN SESİ:

PARKLARDA HALKIN SESİ ALANLARI OLUSTURACAĞIZ BURADA HALK KAMERA KARŞISINDA NE İSTİYORSA SÖYLEYEBİLECEK HER ANLATTIĞI BELEDİYE BİRİMLERİ TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLECEK

13/PARKLARDA VE YEŞİL ALANLARDATELEFON ŞARZ İSTASYONLARI VE ÜCRETSİZ WİFİ ALANLARI OLUŞTURACAĞIZ 

ÖZEL HABER ERDİNÇ ALKAN DHA kirkagacmedya.com


Haber okunma sayısı: 769Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

MANİSA - HAVA DURUMU

MANISA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ