KIRKAĞAÇLI SANATÇI RAHMİ OLCAY MANİSA İLAHİLERİ DİLE GELİYOR

kirkagacli-sanatci-rahmi-olcay-manisa-ilahileri-dile-geliyor

Manisa’nın gizli kalmış ilahileri Tasavvuf müziğinin tanınmış ismi Rahmi Olcay gün yüzüne çıkarıyor. Sanatçı Rahmi Olcay Özellikle Manisa’lı Müftü Alim efendi, Asım Molla efendi, Asgar efendi, Hafız Ahmet efendi Dönemlerini inceleyip Onların ilahilerini derleyip tüm Türkiye’de ve Dünya’da musiki severlerle buluşturmayı planladığını söyledi.
21 Kasım 2014 Cuma 21:52

Tasavvuf müziği sanatçısı Rahmi Olcay konu ile ilgili basın açıklaması yaptı. Sanatçı Olcay amacının Manisa Musiki de İstanbul dan sonra ikinci geldiğini sayısız bestenin raflarda arsivlerde unutulmaya terk edildiğini,bu besteleri gün yüzüne çıkarmak olduğunu söyledi. Sanatçı Rahmi Olcay sözlerine şöyle devam etti:
“Osmanlının Şehzadeler şehri olan Manisa’nın Bağrında Bir çok musikişinas yetiştirmiş musikimize katkıda bulunmuştur. Özellikle Manisa’lı Müftü Alim efendi, Asım Molla efendi, Asgar efendi, Hafız Ahmet efendi Dönemlerini inceleyip Onların ilahilerini derleyip musiki severlerle buluşturacağız. Manisa Musiki de İstanbul dan sonra ikinci gelir sözleriyle Bestekar Alim efendi Manisa’mızın Musiki yönünde ne kadar zengin olduğunu Göstermektedir. Bu Çalışma Gerek gelecek nesillere ve Musiki ile iştigal eden insanlar açısından çok büyük bir önem taşıyor. Sözleri ile Manisa’ lı bestekarlarımıza sahip çıkmalıyız. Albümün Müzik Yönetmenliğinide benim üstleneceğim Manisa ilahileri albümü çalışmalarının Son aşaması tamamlandı.Manisa ilahileri projesi ile Bestekarlarımızın Manevi yönlerini anlamaya çalışacağız. Manisa da Sufi, Türkü, Gazel Formunda inceleme ve araştırmalar yaparak yaklaşık 30 un üzerinde ilahiler bulduğumuzu ve bu ilahileri bir albümde toplama kararı aldığımızı buradan bildirmek istiyorum. İnşallah çok yakında Manisa ilahileri albümü sevenlerimizle olacak” dedi


Haber okunma sayısı: 37646

KURBAN SATIMI


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

YAZARLAR

Tüm Yazarlar

MANİSA - HAVA DURUMU

MANISA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ