Kaymakamlıktan Proje Yazma ve Yürütme Eğitimi

kaymakamliktan-proje-yazma-ve-yurutme-egitimi

Kırkağaç Kaymakamlığı tarafından ilçedeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personellere yönelik hazırlanan 5 günlük Proje Yazma ve Yürütme Eğitimi tamamlandı.
17 Mart 2020 Salı 13:24

 Zafer Kalkınma Ajansı tarafından 2019 yılı Teknik Destek kapsamında desteklenen Proje Yazma ve Yürütme Eğitimine; Kaymakamlık, Kırkağaç Belediye Başkanlığı, Kırkağaç Meslek Yüksek Okulu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü ve Ziraat Odasında görevli personeller katıldı.

İlçe Kaymakamımız Murat BÜYÜKKÖSE, Kaymakamlık toplantı salonunda eğitim gören personelleri ziyaret etti. Kaymakam BÜYÜKKÖSE; AB Proje ofisi sorumlusu Mustafa Tıpırtın ve Eğitmen Mehmet Fatih Turan’dan eğitim hakkında bilgi aldı. Eğitime katılan personeller ile görüşen İlçe Kaymakamımız “Kalkınma Ajansları, Dünya Bankası ve Avrupa Birliği (AB) hibe ve destek programlarından ilçemize daha fazla proje çekebilmek için 2019 yılı Teknik Destek kapsamında Zafer Kalkınma Ajansına sunduğumuz proje  başarılı bulunarak kabul edildi. Bu kapsamda yapılacak olan proje Yazma ve Yürütme Eğitimi ile ilçemizdeki kamu kurumlarında çalışan personele  destek ve hibe  programlarından yararlanmak üzere proje hazırlayabilmek için gerekli eğitim verilmiş olacak” dedi.

Proje Yazma ve Yürütme Eğitiminde; kamu personellerine  hibe ve desteklerden kimler ne şekilde yararlanabilir, Proje yönetiminde tasarım odaklı düşünme, proje yönetimi ve proje döngüsü nedir, Projenin amacı ve hedef kitlesi kimlerdir, Mantıksal çerçeve matrisi  nedir nasıl hazırlanır, Projenin en önemli kısmı olan gelir ve gider bütçesi nasıl yapılır gibi konularda  5 günlük eğitim verildiği belirtildi.

Proje Yazma ve Yürütme Eğitimine katılan personellere Kaymakamımız Murat BÜYÜKKÖSE tarafından katılım belgesi verildi. Kaymakam BÜYÜKKÖSE, eğitime katılan kamu personellerinden ilçemizin ihtiyaçları doğrultusunda proje hazırlamanızı bekliyorum, bu konuda Kaymakamlık olarak her türlü desteği sağlayacağız dedi.


HABER MERKEZİ Haber okunma sayısı: 30287

KURBAN SATIMI


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

YAZARLAR

Tüm Yazarlar

MANİSA - HAVA DURUMU

MANISA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ