Vali Ahmet Deniz’in Eşi Olcay Deniz Kırkağaç İlçesini Ziyaret Etti

-vali-ahmet-denizin-esi-olcay-deniz-kirkagac-ilcesini-ziyaret-etti

Kırkağaç İlçesinde Manisa Valisi Ahmet Deniz’in Eşi Olcay Deniz’in himayelerinde düzenlenen ve Kırkağaç Kaymakamı Süreyya Büyükköse’nin ev sahipliği yaptığı ilçe gezisi gerçekleştirildi.
06 Nisan 2019 Cumartesi 02:12

 Kırkağaç İlçesinde Manisa Valisi  Ahmet Deniz’in Eşi Olcay Deniz’in himayelerinde düzenlenen ve Kırkağaç Kaymakamı Süreyya Büyükköse’nin ev sahipliği yaptığı ilçe gezisi gerçekleştirildi. 


Kırkağaç programına Olcay Deniz’in yanı sıra Kırkağaç Kaymakamı Murat Büyükköse’nin eşi Süreyya Büyükköse, Vali Yardımcıları ve Kaymakam eşleri katıldı.


Olcay Deniz ve beraberindekiler ilk önce 6. Jandarma Komando Er Eğitim Komutanlığını ziyaret ettiler. Burada Kırkağaç 6’ncı Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanı J. Alb. Ahmet Sel’in eşi Züleyha Sel’in ev sahipliğinde Tabur Komutanlığına ziyaret ettiler.


Olcay Deniz, 1869 yılında Rumlar tarafından yapılan, 1923’teki mübadeleye kadar Rumlar tarafından kullanılan ve mübadele ile gelen Nart ailesine tahsis edilen evi ziyaret etti. Üçüncü kuşak Nart ailesinden Hamdi ve Birol Nart ev hakkında bilgiler verdiler. 


Olcay Deniz diğer katılımcılar ile birlikte Kırkağaç ilçesinde faaliyet gösteren Ege Lokman, Bitki Dünyası ve Ege Tarımsal Çiçekçilik İşletmesine ziyarette bulunarak işletme hakkında yetkililerden bilgiler aldılar. Daha sonra Kırkağaç'ın Bakır Mahallesi Emirahmet Mevkii’nde Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından 2013 yılında tescillenerek koruma altına alınan ve daha önce 1657 yıllık olduğu tespit edilen anıt zeytin ağacını ziyaret ettiler. 


Ziraat Mühendisleri Süheyla Kırkağaç ve Fatma Keskin, üzerinde Edremit, Gemlik, Uslu ve Aydın Memecik olmak üzere dört çeşit zeytin bulunmakta olduğunu,  yıllık gübreleme, budama, rutin bakımları Kırkağaç İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapıldığını, Anıt ağacın gövde çapı 10.6 metre, tepe çapı 13 metre, boyu 6,84 metre olduğunu belittiler.

HABER MERKEZİ
Haber okunma sayısı: 27547

KURBAN SATIMI


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

YAZARLAR

Tüm Yazarlar

MANİSA - HAVA DURUMU

MANISA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ