Kırkağaç Eğitim-Bir-Sen 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutlamayacak

kirkagac--egitim-bir-sen-24-kasim-ogretmenler-gununu-kutlamayacak

Kırkağaç Eğitim- Bir-sen İlçe temsilciliği yönetim Kurulu
23 Kasım 2012 Cuma 01:03

24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili basın açıklamamız:

           En temel hak olan yaşama hakkını hiçe sayan, masum Filistin halkının can güvenliğini tehdit eden, Yıllardır Ortadoğuyu kana bulayan, Gazze ve insanlığa bomba yağdıran çocukları  ve sivilleri öldüren, uluslararası hukuku görmezden gelen katil siyonist İsrail ile ona destek çıkan başta ABD olmak üzere Terörü destekleyen tüm devletleri lanetliyor; sivil toplum kuruluşlarını, BM’yi ve Türkiye’yi bu küstahlığa sessiz kalmamaya, tepki vermeye davet ediyoruz.”

         Saygıdeğer dostlarım, Hepinizin bildiği gibi, 2012 Yılı Toplu Sözleşme süreci sonrası Haziran ayında Kızılcahamam’da yaptığımız 23. Başkanlar Kurulu toplantısının sonuç bildirgesinde, “Öğretmenlik mesleğinin ekonomik ve mesleki itibarını hedef alan yaklaşımlar bertaraf edilmediği sürece 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri yapılmamalı ve hiç kimse kutlama mesajı yayınlamamalıdır” kararımızı açıklamıştık.

       Aldığımız bu kararımızdan bugüne kadar geçen zaman zarfında öğretmen mağduriyetinin giderilmesine yönelik hiç bir somut gelişme olmadı. Kararımız hala geçerlidir.       “Karar almamıza neden olan sebepler henüz ortadan kaldırılmadığı için Eğitim-Bir-Sen teşkilatı olarak aldığımız karar gereği 24 Kasım’a özel kutlama anlamı taşıyacak (yemekli toplantı, öğretmenler buluşması, sportif turnuvalar vb) herhangi bir faaliyet icra edilmeyecektir.”

       Şu iyi bilinmelidir ki, Derslik sayısının artırılması, ücretsiz ders kitapları, müfredat değişikliği, kesintili eğitime geçilmesi, bilişim sınıfları, tablet dağıtımı ve eğitime merkezi bütçeden en fazla payın ayrılması gibi birçok noktada eğitim öncelenir iken , öğretmen derse maddi ve manevi yönden kafası rahat giremediği sürece, tüm bu fiziki ihtiyaçların sağlanması, ders materyallerinin sunulması, hükümetin arzu ettiği eğitimde kalitenin yakalanması hedefine ulaşmak zor olacaktır.

        Ek Ödeme mağduriyetinin devam ettiği ve öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırıldığı bir ortamda Öğretmenler Günü değil, gün görmek istemektedir. Çünkü öğretmenlerin mağduriyeti ve sorunları devam etmektedir.

     Ayrıca, Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezinin, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde OECD, AB ve bazı Uzakdoğu ülkelerini kapsayan “Türkiye’de Öğretmenliğin Mesleki Konumu/Uluslararası Karşılaştırma” başlıklı raporunu yayınlayacağız.

    24 Kasım’da tartışmaların, rutin hamasetin dışına çıkmasına öncülük emek için, Öğretmen ve öğretim elemanlarının ek ödeme mağduriyetinin çözülmesi için, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlamayacağımızı tüm Eğitim camiası ve kamuoyuyla paylaşmak isteriz"

   SONUÇ OLARAK: 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNDE RESMİ VE ÖZEL HİÇ BİR PROĞRAMA KATILMAYACAĞIZ.


Haber okunma sayısı: 68487

KURBAN SATIMI


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

YAZARLAR

Tüm Yazarlar

MANİSA - HAVA DURUMU

MANISA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ