EKSİK ORGANLAR KIRKAĞAÇ AYDINCIK BARAJINDA BULUNDU

eksik-organlar-kirkagac-aydincik-barajinda-bulundu

Aydıncık Baraj Göleti civarında bir vatandaş tarafından görülen insan vücudu parçaları emniyet güçlerine haber verildi.
20 Mart 2020 Cuma 17:30

 22 yaşındaki Özcan Eren, Soma’nın Bayat Mahallesinden, 7 Şubat günü kayboldu. Günlerdir Özcan Eren’i bulmak için arama çalışmaları yürüten emniyet güçleri Sevişler Barajı civarında bulunan kesik olan bir kol bulunmasının ardından tüm arama çalışmalarını o bölgede yoğunlaştırdı.

Özcan Eren’e (22) ait olabileceği tahmin edilen kesik kolunun bulunduğu bölgeye yaklaşık 1,5 kilometre uzaklıktaki barajın başka bir bölgesinde yine, diz kapağı altından kesilmiş sol bacak bulundu. İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Asayiş Komando Bölük Komutanlığı’na bağlı ekipler tarafından, geniş bir alanda yürütülen çalışmalar kapsamında kesik bacağın ardından suda insan parçaları olduğu fark edildi. Bunun üzerine İzmir Emniyet Müdürlüğü Deniz Liman Şube Müdürlüğü’nden bölgeye 1’i dalgıç 5 kişilik ekip sevk edildi. Ekipler, su altında yaptıkları aramada, ufak ufak parçalara bölünmüş ayak, bacak parçaları ve insan başı buldu. Baraj kenarında jandarma ekiplerince sudan çıkarılan parçalar, muhafaza altına alındı ve cenaze aracına konularak otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderilmişti. Daha sonra eksik olan parçaların arama çalışmaları devam etmeye başladı.

19 Mart 2020 Perşembe günü Kırkağaç Aydıncık Baraj Göleti civarında bir vatandaş tarafından görülen insan vücudu parçaları emniyet güçlerine haber verildi. Olay yerine gelen emniyet güçleri eksik olan vücut parçalarından dizler ile karın bölgesi arasından olan bulunan bölgesini adli tıp kurumuna gönderdi.

Daha sonra eksik kalan vücut parçasının karın bölgesinin üst kısmı için emniyet güçleri arama faaliyetlerini o bölgede başlattı. 1 polis su altı ekibi ile 20 Mart 2020 Cuma yani bugünü Aydıncık Baraj Göletinde yapılan arama faaliyetinde eksik olan karın bölgesi ile boyun arasında kalan vücut kısmı su yüzeyinde bulunmuştur. Bulunan bu parçada İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderilmiştir.

Bu bölgeleri bilmeyenler için Soma Sevişler Barajı ile Aydıncık Baraj Göleti’nin bir birleri ile bir su bağlantısı yoktur. Aydıncık Baraj Göleti, Sevişler Barajına yaklaşık 42 kilometre mesafededir. Fakat Özcan Eren’in Soma’nın Bayat Mahallesinden 7 Şubat günü kaybolduğu düşünülürse Bayat Mahallesi ile Aydıncık barajı arası mesafe yaklaşık 6,5 kilometredir.

Eğer bulunan bu vücut parçaları aynı kişiye ait olduğu düşünülürse aranması gereken eksik bir uzuv kalmamıştır.  İzmir Adli Tıp Kurumundan gelecek sonuca göre parçaların aynı kişiye mi ait olduğu ya da kime ait olduğu net bir şekilde ortaya çıkacak.

HABER KAYNAK SOMA GÜNDEM 


Haber okunma sayısı: 23511

KURBAN SATIMI


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

YAZARLAR

Tüm Yazarlar

MANİSA - HAVA DURUMU

MANISA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ